8 Mayıs 2015 Cuma

İNFİNİTE KİM Mİ?

Biliyorum biliyorum blogumu yani sizleri çok beklettim ,gerçekten üzgünüm ama çok meşguldüm yazmaya vakit ayıramayacak kadar :( Aldığım bir kaç yorumdan sonra tamamen farkettim ki artık dönme vakti :)
 yeni postum bu güne kadar dilimden düşürmediğim ama oturup da bir türlü anlatmaya vakit bulamadığım o grup :
  Bu güne kadar sürekli İNFİNİTE deyip durdum peki kim bu İnfinite ?  
TA DAAAAA İŞTE İNFİNİTE  :
Kore ve dünya çapında ün yapmış 7 genç adamdan oluşan K-pop grubudur. Gerek sesleri gerek ilginç dans karaogrefileri olsun insanları etkilemeyi başarmış ve 2010'dan bu yana zirvede kalmışlardır. Ayrıca İnfinite F ve İnfinite H adındaki kendi üyelerinden oluşan alt birim grupları ile faliyetlerine devam etmektedirler.
 Bu ciddi ve basit tanımı yaptıktan sonra şimdi gelelim benim bu akıma nasıl katıldığıma ve de grup hakkındaki düşüncelerime:

İNFİNİTE 'nin tüm hayran kitlesine  İNSPRİT denir ki ben nasıl mı insprit oldum ? Bunu
sona bırakıyorum.,

Şunu başta belirtmek istiyorum her zaman olmasa da şu sahne kıyafetlerini köpek saldırısına uğramış gibi seçmeseniz :)......  Ki bunu aslında tüm K-pop dünyası duysa iyi olucak ki deiğim gibi bazen evet güzel oluyor ama bazen de dediğim gibi lütfen :)

Yaş sırasına göre üyeleri tanıtayım o halde :    Grubumuzun bir tanecik lideridir. Aralarında en yaşlısı 

ismi SUNG KYU  olanbu genç yakışıklı adamdır. Gözlerinden dolayı tibet tilkisine benzetilmektedir :) bunu ilk duyduğumda çok gülmüştüm :p  

 


Sesi gerçekten güzel ve yakışıklı olduğu için ön planda olduğunu düşünüyorum ki zaten grubun ana vokalisti. Sık sık duyduğum şu iki şeyi de düzeltmeden geçemiyeciğim ki birincisi sesi en güzel bu diyerlerinin sesine göre daha net gibi bazen çok aşağılayıcı yargılar kullanarak diğer üyeleri ezicek  cümleler kuruyorlar ki gerçekten ayıp diyorsunuz. Erkeklerin sesi 25 yaşından sonra tam olarak oturur. Üyelerin en küçüğü 18 yaşındayken çıkışını yapmış sesin nasıl değişeceğini tahmin edebilirsiniz heralde ki bence her haliyle gayet güzel . Zaten böyle ayrı ayrı dinleyecekseniz solo dinleyin olsun bitsin . (fan girle bağladım  Üzgünüm)Grubun neşesi yüzünden gülücükler eksilmeyen vokalistimiz DONG WOO. Gurubumuzun baş rapçisi ve bu yakışıklı oppamızında sesi mumtazam ki zaten sesleri güzel olmasa grupta ne işleri var onu da geçtim nasıl bu kadar ünlüler dimi ?


Ayrıca unutmadan söyliyim İNFİNİTE H adlı  İnfinite'nin alt birimi olan grubun üyesi.


Şimdide sıra geldi bizlere fan servisi ile sevgisini gösterek hiç yalnız bırakmayan lead vokal (ana vokal, baş vokal :)   WOO HYUN 'a . Şahsen kendisini pek bi severim hatta daha önce yayınlandığım hi school love on dizisinde de başrol aldığını söylemiştim . Kendisini birazcık çok azcık şımarık bulsam da yaptığı sevimli hareketlere ben de başta olmak üzere herkesin gönlünü  çalmayı başarayıyor :)
Şimdide geldik ağırbaşlı yakışıklılar yakışıklısı HOYA 'ya. İnsanların kalbine yavaş yavaş girerek içini ısıtacak özel güçlere sahip ! Ayrıca İnfinitenin dans makinesi  Hoya  İNFİNİTE H ' ın bir diğer üyesi ..
Ve sırada ki üyemiz SUNGYEOL İnfinite'nin içine kaçmış bir çocuk ! Evet evet yanlış okumadınız o soğuk ıssız bakışların altında küçücük saf bir çocuk gizli :)

İçlerinde en masum ve çocuksu olanın Sungyeol olduğunu düşünüyorum. Zaten katıldıkları programları filan izlerseniz konuşmalarından analyacaksanız ki bi tane örnek veriyim sunucu buna ideal tipini ünlülerden örnek vermesini istiyor bu da öyle bir heycanla söylüyor ki :) , hatta biz tanışıyoruz daha önce konuştuk , tanıştık diye ekleyerek anlatıyor :) Belki böyle anlatınca açık olmuyor ama programı izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. Ha unutmadan Sungyeol da İnfinite F  üyesidir.


Sonunda geldim bir tanem MYUNG SOO ' ya.. Tüm üyeleri eşit sevmeye çalışsamda olmuyor ve bir tanesi daha ağır basıyor. İnfinite ile tanışma sebebim olan güzel gülüşü ile beni kalbimden vuran değerli adam  o =)
-sözlere bakarmısınız- gözüm ondan başkasını görmüyo onun yüzünden evde kalıcam galiba :) Hadi hayırlısı ..
Myung soo grubun yüzü :) ve vokalisti.


Bir İnfinite F üyesi
Bu da bizim tatlı maknaemiz ( grubun en küçüğü) SUNGJONG . Çoğu insanın aksine ona karşı antipati filan beslemiyorum.Baştada dediğim gibi bi grubun arkasındaysanız bütün üyeleri destekleyip seveceksiniz ! :) 

Neymiş efendim kıza benziyomuş ilk dışardan görünüşte belki ama Rabbim öyle yarattıysa ne olmuş ki bence benzemiyor. Ve bunu -son zamanlarda azaldı ama- tekrar dile getirerek yüzüne yüzüne söylemek ayıp    bence :o Onun a bir erkeklik gururu vardır ve bence inciniyodur. O yüden lütfen duyarlı olalım :)

Ayrıca bir İNFİNİTE F üyesiYorabuın (millet) lütfen İNFİNİTE'Yİ destekleyin ve sevginizi eksik etmeyin !


Ben kaçaar ...


6 yorum:

 1. Ne tatlıymış infinite üyeleri... Eşimin akrabalarına benzetirim hep korelileri. Yörük köyündenler hep benziyolar. Zaten taksicinin biri eşime sen koreli misin abi demiş günün birinde. O derece yani... :) Sen de insprite oluyosun şimdi... Du bakalım daha neler duycaz senden. Bekliyorum yeni postları, arayı açma :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yörükler sonra tatar göçmenleri filan da gerçekten çok benziyorlar dediğin gibi :) Bu vesileyle sende koreye daha çok yakınlaşmış olursun :)
   Güzel yorumun için de teşekkür ediyorum :) İnşallah
   bundan sonra yayınlamam daha kolay olur heralde İnşallah arayı açmamaya çalışıcam :)

   Sil
 2. Ben de bayılıyorum bu guruba yakında Sunggyu solo çıkarıyor onu da yazalımda dinlesinler :DD

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamam sen de yaz ben de duysunlar albümleri hakkında ayrıca bir post yayınlıycam zaten orda söylemeyi düşünüyorum :)

   Sil
 3. Kore kozmetik ve bakım ürünlerine bayılan biri olarak adının içerisinde kore geçen bir blogu takip etmemek haksızlık olur diye düşündüm :) Bende beklerim sevgiler :)

  YanıtlaSil

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın