6 Haziran 2015 Cumartesi

Secret Garden / 2010/ Dizi Tanıtımı
İzlediğim ilk fantastik diziydi. Normalde böyle dizileri saçma bulurdum, ablamın önerisiyle diziye başlamadan önce.. (Böyle dediğime bakmayın bundan sonrada izlediğim çoğu fantastik diziyi en başta konusunu saçma bulduğum için ertelemişimdir.)

Dizi başta Hyun Bin 'in dizisi bu yüzden saygıyla eğilmek lazım. ( Bir ara Kore de Hyun Bin çılgınlığı vardı doğrusu hala var evet hala adam popülerliğini koruyor özellikle de son dizisinden sonra tekrar gündem olsa da o zamanlar bir başkaydı.)
  Şimdik  Kim Joo Won - asıl erkek- çok zengindir ve ailesinin alışveriş merkezinde  CEO'luk yapmaktadır. Burnu havada olan  zengin züppe tiplerden ve tabiri caizse ruh hastası.


Ra im ise Jo Won 'nun tam tersi fakir başkalarına karşı ezik ancak güçlü bir karakter barındıran bir tip
(  Anlıyacağınız tam kore dizisi klasiklerinden)
 Bunlar tanıştıktan bir süre sonra ruhları yer değiştirir. Konun özü bu :) Ha bu olay nasıl oluyo işte onu da izleyip öğrenceksiniz :)

Cidden kahkalarla izlediğim bir yapımdı gerek adamın tavırları olsun gerek kadının  tavırları oyunculuk desen  mükemmeldi.(kadının oyunculuğu ayrı bir olay zaten diğer bütün yapımlarını da severek izleyeceksinizdir )

 Neyse size diziden bir kaç renkli görüntü ile veda ediyim :)Bu eşofmanın üzerindeki pullar tek tek  tek tek işlenmiş .  Bu eşofman konusu ayrı bir komediydi. Adam iş haricinde hep üstte gördüğünüz manyak tarzda eşofmanlarla ortalarda dolanıyor . Tabi bunu görenler adamın bırakın CEO olduğuna inanmak dünya da böyle insanların yaşadığına bile inanamıyorlar.  Aslında bu eşofmanla ilgili bir replik çıkartacaktım ama hangi bölümlerde söylüyor hatırlamadığım için - diziyi izleyeli gerçekten çok uzun zaman oldu bu yüzden tekrar bi kaç bölüme bakındım ama çıkmadı karşıma- bu yüzden  adamın,  hoşuma giden  başka bir manyaklığıyla sizi baş başa bırakıyor ve yazımı burada sonlandırıyorum :):) :)... :) :)
8 yorum:

 1. benimde izlediğim ilk dizilerdendi, hyun bin baya etkisinde bırakmıştı sağolsun :) fantastik ögeleri sevmememe rağmen bu dizi bir başkaydı gerçekten ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fantastik olayların fantastik olduğunu gülmekten anlayamadık ki :) Dediğin gibi diziyi izleyeli 3-4 yıl oldu ama hala açıp açıp izlerim - hyun bin etkisi böyle bir şey :)

   Sil
 2. çok çok sevdiğim bir diziydi. İlk izlediklerim arasında hatta, o pullu eşofmanlar hala aklımda kaç sene oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benimde öyle gerçekten muhteşem bir dizi : )

   Sil
 3. Secret Garden'ı tek geçerim. Böyle bir akıcılık böyle bir kurgu yok arkadaş :) Bir kere klişeleri yıkan önemli azınlığın içinde. İzlemeyen varsa gerçekten çok şey kaybediyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten kıymetli dizilerden :) Klişeleri yıkan mı klişeleri başlatan mı bilemeyeceğim :D Ha tabii ki konu olarak klişeleri yıktığı doğrudur bence de :)

   Sil
 4. ortalama kaç dizi izledin acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 100 kadar galiba ama ben 5-6 yıldır filan izliyorum :) Niye sordun ?

   Sil

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın