6 Haziran 2015 Cumartesi

Secret Garden / 2010/ Dizi Tanıtımı
İzlediğim ilk fantastik diziydi. Normalde böyle dizileri saçma bulurdum, ablamın önerisiyle diziye başlamadan önce.. (Böyle dediğime bakmayın bundan sonrada izlediğim çoğu fantastik diziyi en başta konusunu saçma bulduğum için ertelemişimdir.)

Dizi başta Hyun Bin 'in dizisi bu yüzden saygıyla eğilmek lazım. ( Bir ara Kore de Hyun Bin çılgınlığı vardı doğrusu hala var evet hala adam popülerliğini koruyor özellikle de son dizisinden sonra tekrar gündem olsa da o zamanlar bir başkaydı.)
  Şimdik  Kim Joo Won - asıl erkek- çok zengindir ve ailesinin alışveriş merkezinde  CEO'luk yapmaktadır. Burnu havada olan  zengin züppe tiplerden ve tabiri caizse ruh hastası.


Ra im ise Jo Won 'nun tam tersi fakir başkalarına karşı ezik ancak güçlü bir karakter barındıran bir tip
(  Anlıyacağınız tam kore dizisi klasiklerinden)
 Bunlar tanıştıktan bir süre sonra ruhları yer değiştirir. Konun özü bu :) Ha bu olay nasıl oluyo işte onu da izleyip öğrenceksiniz :)

Cidden kahkalarla izlediğim bir yapımdı gerek adamın tavırları olsun gerek kadının  tavırları oyunculuk desen  mükemmeldi.(kadının oyunculuğu ayrı bir olay zaten diğer bütün yapımlarını da severek izleyeceksinizdir )

 Neyse size diziden bir kaç renkli görüntü ile veda ediyim :)Bu eşofmanın üzerindeki pullar tek tek  tek tek işlenmiş .  Bu eşofman konusu ayrı bir komediydi. Adam iş haricinde hep üstte gördüğünüz manyak tarzda eşofmanlarla ortalarda dolanıyor . Tabi bunu görenler adamın bırakın CEO olduğuna inanmak dünya da böyle insanların yaşadığına bile inanamıyorlar.  Aslında bu eşofmanla ilgili bir replik çıkartacaktım ama hangi bölümlerde söylüyor hatırlamadığım için - diziyi izleyeli gerçekten çok uzun zaman oldu bu yüzden tekrar bi kaç bölüme bakındım ama çıkmadı karşıma- bu yüzden  adamın,  hoşuma giden  başka bir manyaklığıyla sizi baş başa bırakıyor ve yazımı burada sonlandırıyorum :):) :)... :) :)
5 Haziran 2015 Cuma

HEARTSTRİNGS - 2011 / Dizi Tanıtımı
 Merhaba, biliyorum verdiğim sözü tutamıyorum ama idare edin sizde :) Bu gün yine severek izlediğim bir yapımı basitten paylaşıcam.

 Müzikal konulu dizileri hep sevmişimdir. İşte bu dizi de müzikal konulu. Üniversite öğrencilerinden oluşan bir grup ,üniversitenin 100.yıl gösterileri için bir araya gelip müzikal oluşturuyorlar.
  Geleneksel müzik ile (kore müziği) modern müziği aşk ile birleştirip konuyu ele almışlar ve bence gayet güzel olmuş :)

Gelelim oyuncu kadrosuna ki baya güzel :
Bir Park Shine Hye dizisi , diğer dizilerini göre daha başarılıydı bence ( Pinokyo hariç) ilerleyen günlerde yazıcam )  yani bu rol ona daha çok yakışmış. Neyse bunu geciyorum ve bir diğer başrole geliyorum ki oda CN blue ' dan Yong Hwa , gelirken yanında Kang Min Hyuk 'u da getirmiş. Bu da diziyi sevmemin bir başka nedeni. Tamam, öyle bir CN blue fanı değilim fakat gerek şarkıları olsun gerek grup üyeleri olsun bende ki yerleri ayrıdır. :)


Başroller çok yakışıyordu, oyunculuk çok iyiydi ancak dizinin  başlarında adamın soğukluğundan diziden pek hoşlanmamıştım. Konunun başı çok uzatılmış gibi geldi ama sonradan gerçekten sevilmeyecek gibi değilmiş dedim. 2011 Yapımı olan bu diziyi izlemediyseniz mutlaka izleyin :)Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın