10 Eylül 2015 Perşembe

MASK / Dizi Tanıtımı / 2015

Size yeni bir dizi ile daha merhaba demek istiyorum :D

Dizi başlamadan aylar öncesinden dizide (Infinite'den) Hoya'nın da oynayacağı haberini adım bir heycanlandım. Sonrasında ise dizinin ağır bir dram vakası olacağını duydum. Bende dramdan pek haz etmem. Toplamda izlediğim dram ağırlıklı dizi-film (sadece Kore olarak değil) 3 ya da 4 tanedir. Bu dizinin de ilk bölümü geldiğinde Hoya için biraz da merakımdan azıcık ucundan bakıyım dedim atlaya atlaya biraz izledim ve bana göre değil deyip kapattım ancak o kadar fazla iyi yorum okudum ki dizi ile ilgili dizi 6.bölüme geldiğinde bende baştan izlemeye başladım ve 1 haftada arayı kapattım : ) Gerçekten dizi de dram olmasına rağmen beni sıkmadı. İzlenebilir..

Dizinin konusuna gelecek olursam ;

Baş rolümüz Ji Sook borçlarında yüzen , mafya tarafından tehdit edilen, kendisini ve ailesini korumak için para arayışında olan fakir ama iyi kalpli bir kadındır. Bir gün kendisinin tıpkısının aynısı ile karşılaşır. Karşılaştığı kişi So Eun Ha'dır ve onun tersine zengin bir ailenin çocuğudur ve yakında çok daha zengin olan bir diğer baş rolümüz Min Woo ile anlaşmalı olarak evlenecektir.
Min Woo ise küçük yaşta annesini kaybetmiş, anlayışsız sert bir baba ; üvey annesi, üvey kardeşi ve onun eşi ile birlikte yaşamakta olan bazı sebeplerden dolayı ruhsal sıkıntı çeken bir adamdır. Ruhsal sıkıntılar çekmesinin sebebi de dışarıdan buna oynanan oyunlardır.


   


Min Woo'nun  üvey kardeşi Mi Yeon eşi ile mutsuz bir hayat yaşamaktadır. Eşinin ona karşı ilgisizliğini ve ona söylediği yalanları farkındadır bu nedenle hayatını değiştirmek için oyunlar oynamaya kalkar.

Bir gün Eun Ha, düğün öncesi Min Woo'nun evine yemeğe gider (yemek bahçededir) ve oradan ayrılırken Min Woo'nun şarabından içer ve o şarap da da bir şeyler olduğu için kadının başı döner ve MinWoo'nun kız kardeşi ile konuşurken cup diye havuzun içine düşer kafası güzel olduğu için yüzemez Mi Yeon ise ona yardım etmez hatta düşerken onu tutmaz ve Min Woo'da şarabın içindekinin etkisi ile bayılır.

Bu arada eniştemiz (Mi Yun'nun eşi) gelir ve kadını kurtarıp hastaneye götürür ve orada öldüğünü öğrenir ve olay bundan sonra başlayacaktır...

(Bundan sonra diziyi baya baya anlatacağım ona göre !)


Biz bu arada ne öğreniriz ? Eniştemizle So Eun' nun ilişkileri varmış Suk-Hoon (enişte dediğim adam ) ile görüşebilmek için Min Woo ile evlenecekmiş ve bunlar bir olup bu aileye çökertip paralarını da alıp Min Woo'yu öldüreceklermiş. Plan buymuş.Yani adamın sevgilisi öldü ve bu ölüm Min Woo'nun üstüne kaldı adam zaten geçmişten kalan bir mesele yüzünden kin tutuyormuş öldürmek isteyişi bu yüzdenmiş üstüne bu olay gelince ...
  So Eun, Suk Hoon' a ölmeden önce bir görüşmelerinde ona benzeyen biri olduğunu anlattığını hatırlıyor ve onu buldurtuyor. kadına öyle şantajlar yapıyor ki ( pis adam) kadın, bir şekilde So Eun'nun yerine geçip, sahte evlilik yapmayı kabul ediyor.Bu sayede planına devam etmiş oluyor.

Olaylar asıl bundan sonra dramatik bir şekilde akıyor ki akla zarar :) Olaylar olaylar yani :)* Adam gerçekten kötülük yapmak için doğmuş gibiydi, tipi filan bir işte anlarsınız ya : ) Korktum baya :D Adamın sonda öyle biri olmasına inanamadım, inanmadım.


* Ji Suk ile MinWoo'nun ilişkisi çok iyiydi, o kısım da güzel ilerledi.
* Hoya çok yakışıklıydı ve çok iyi oynamıştı gerçekten bayıldım :)
*Min Woo'nun kız kardeşine gerçekten üzüldüm her ne kadar  kocası gibi  o da kötü olsa da üzüldüm kadına.

* Ama en çok Ji Sok 'un annesine üzüldüm yazık kadın gerçekten çok çekti ya :(*Yan karakterler de diziyi izlemeniz için yeterli sebeplerdendi.
Dram seviyorsanız bu dizi ideal sevmiyorsanız da aynı şekilde :D
Okuduğunuz için teşekkürler : )


Dizi hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? ? Sizde izlediniz mi ?

Dizi hakkında aklınızda sorular mı var ?

Düşüncelerinizi benimle paylaşmayı unutmayın : )Benimle yorumlarınızı ve isteklerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve isteklerinizi paylaşın