16 Eylül 2015 Çarşamba

# 1 Koreli Arkadaşımla Nasıl Tanıştım ? (Yabancı Arkadaş Bulmak )


Merhaba : ) Artık güncel bir blog oldum değil mi ?   Bu durum çok sürmeyebilir ama olsun : D

Başlıkdan da anlayacağınız üzere Koreli arkadaşlara sahibim . Peki nasıl mı ?


Biliyorsunuz ki ülkeler arası mektup arkadaşlığı gerçekten çok yaygın özellikle geçen senelerde bu oran daha fazla olsa da hala bu akım devam ediyor.  Bende o akıma kapılanlardanım.
Normalde sanal arkadaşlıklara karşı olsam da geçen  sene çokça karşıma çıktıktan sonra bende denemeye karar verdim ve kendim bu konu da zorlandığım için böyle bir şey yapmak isteyenlere kolaylık sağlamak istedim  : )

Benim kullandığım iki site var :

* hipenpal
* interpals

Başta şunu söyleyeyim orada ki herkesle ingilizce iletişim kuruyorsunuz ( Nasıl anlaşıyorsunuz gibi bir durum olmasın :)

Açıkçası ben arkadaşlarımın çoğunu interpalsdan edindim daha rahat bir kullanımı var. Ama interpals da aynı zaman da daha çok fake hesap olduğunu düşünüyorum.

İki sitede de istemediğiniz kadar Koreli bulabilirsin. Sadece Koreli olarak düşünmeyin, bütün ülkelerden binlerce insan var.

  Benim ilk mektup arkadaşlığım başarısızlıkla sonuçlandı : (  EKİLDİM !!!
  > Bunun yazısını bir sonraki postta paylaşacağım <
Evet, belki gözünüz biraz korktu, korksun iyidir : ) Hemen her şeye  atlamazsınız. Ama bu demek olmuyor ki her insan böyle.  Karşınıza farklı farklı türde insancıklar çıkabiliyor. ** Allah iyileriyle karşılaştırsin**

Eğer Koreli arkadaş bulmak istiyorsanız yapmanız gerekenler :
+ Mesaj atmadan önce kişinin profilini bir inceleyin  nasıl biri, neler seviyormuş nasılmış bir bakın. Ona göre, size uyuyorsa öyle mesaj atın. ( Bazen Müslüman olmasın kesinlikle diyenler bile çıkıyor )
+ Sonra, mesajınızı ilk gönderirken sadece selam, nasılsın, tanıştığıma memnun oldum tarzda şeyler yollamayın. Ciddi değilmişsiniz gibi oluyor, hoş olmuyor yani. Mesela, "ben ..... Türküm, Türkiyeyi biliyor musun ?  Sizin ülkenizi tanımak ve seninle arkadaş olmak istiyorum" gibi.

+ Konuşmaya ilk başlar başlamaz ayyy bende şu şu grubu şu dizileri çok severim demeyin. Özellikle de muhatap olduğunuz yaş kitleniz yetişkinse : ) Mesela ben 20-24 yaş arası insanlarla arkadaşlık kurdum, çok sonra bu muhabbeti açtım ama biri sadece arkadaşından dolayı bildiğini söyledi. Yani anlarsınız ki biz nasıl kendimizinkileri  beğenmeyerek başkalarına bakıyorsak onlarda da aynı. Birden bire tanışır tanışmaz size Murat Boz'u Demet Akalın'ı (o geldi aklıma) sevip sevmediğinizi onun büyük bir hayranı olduğunu söylese şaşırıp garipsersiniz değil mi ? Aynı şekilde düşünün : )

+ Kore'lilerin çoğu gerçekten çok soğuk. O yüzden bu tepkiye alışık olun : )

+ Eğer ki Koreli arkadaş bulmak istiyorsanız, saat 3-4 arası gerçekten sayıları artıyor.( Online durumda oluyorlar )

+ Hemen mektup konusuna atlamayın, deyse sonunuz benim gibi hüsran olur en  az 2-3 ay konuşun. Tanıyın. Samimi olan ile kötü niyetli veya kafa yapınıza uymayacak birini ayırabileceğinizi düşünüyorum.
Ben bir tane yakın arkadaş buldum. Öyle samimi ki, ikimiz de Infinite fanıyız ( kesin bu yüzden). Böylesini bulmak biraz zor açıkçası türlü türlü insan var ve siz bunların arasından elemek zorundasınız.

Anlayacağınız bu biraz cesaret istiyor x ) Biraz da maddiyat ve ingilizce tabii ki.       ): kargo çok pahalı : (


Eğer sizde bulmak isterseniz ve sorun yaşarsanız belli bir seviyeye kadar yardıma açığım : )

Bir de unutmadan, ne göndermeliyim ? Çok kararsızım fikirlerinizi bekliyorum  :)  Makul ve hafif şeyler söyleyin : )

13 Eylül 2015 Pazar

INFINITE - REALİTY Albüm İçeriği (değerlendirmesi)Herkese Merhaba : )

Geçen gün bir takipçim Infinite'nin yeni  albümünün (artık yenisi kalmadı ama ) içeriği hakkında bilgilendirme ve yorum yazısı istedi. Doğruyu söylemek gerekirse en başta saçma buldum, nasıl olur ki filan diye düşündüm sonra düşünürken bir anda cazip geldi ve aldım bilgisayarı elime, her ne kadar albüm yayımlanalı baya olsa da  Infinite'nin uzun süre yeni albüm çıkaracağını düşünmüyorum. Hem arkadaşımızı kırmamak hem de başka meraklıların merakını dindirmek adına yazıma başlıyorum.Albümümüz toplam yedi şarkıdan oluşmakta :

1. Betting

Aslında bu sadece  intro . Şurada ki yazımda bunun piyano ver. düğün müziğim yapacağımı söylemiştim hani. İşte bu da onun normal ver.  : )


  
Bu da bir fanın piyano ile coverladığı bahsettiğim düğün parçam : )
2. BAD


Başlık parçamız bu yani albüm tanıtımlarını bu şarkı üzerinden yapıyorlar. Diğer şarkılarından farklı bir tür EDM ( elektronik müzik) eklemişler ve güzel olmuş tabii ki ^^
Bu şarkı ile all kill yaparak o hafta bütün ödülleri silip süpürdüler : ) 
3. Moonlight 


Hareketli bir parça ve benim albümde en sevdiğim 3 parçadan biri.

Şarkıları Türkçe Altyazılı olarak koymak daha iyi olur diye düşündüm :)4.Foot Step

Bu şarkı da gerçekten güzel, favorilerimden. Sakin ve güzel bir şarkı.
5. Between me and you 

Albümde ki en sevdiğim şarkı bu gerçekten.Neden bu bilmiyorum ama ciddi ciddi bağlandım şarkıya : D
6. Love Letter

En sevdiğim ikinci parça : ) Şarkının sözleri benim için yazılmış, şaka değil : )7. Up To You


Ve son şarkımız. Bu şarkıda My  TOP 3 koleksiyonumun içinde : )

Kısaca bu albümdeki bütün şarkılar bana  hitaben yazılmış olup isteyenin istediği zaman kendi üstüne alınabileceği bir albüm. 

Yazım da burada son buluyor umarım faydalı olmuştur : )

Siz bu albüm hakkında ne düşünüyorsunuz ? En sevdiğiniz şarkı hangisi oldu ?Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın