23 Eylül 2015 Çarşamba

Mim:Zorlu Sorular (?)Sevgili Bulanık Beyin beni mimlemiş. Şu sıralar mim bereketi yaşıyoruz :D  Ben mimleri yapmaktan ve okumaktan zevk alıyorum, umarım sizde sıkılmıyor ve zevk alarak okuyorsunuzdur .

Başlıyorum o zaman :

Bu gece öleceğinizi bilseniz bazı insanlara bazı şeyleri söylememiş olmanın pişmanlığını hisseder misiniz? Peki neden söylemediniz?

Evet, herkesten helallik istememenin pişmanlığını yaşardım muhtemelen.


Günün birinde çocuğunuzun doğduğu hastanede bir yanlışlık yapıldığını ve çocukların karıştığını öğrenseniz, kendi çocuğunuzla sizin büyüttüğünüz çocuğu değiştirir misiniz?Yani bunun düşüncesi bile çok kötü Allah kimsenin başına vermesin. Tabii ki ikisine birden bakmaya devam ederdim, bir de benim büyüttüğüm çocuğun annesinin çocuğu da benim büyüttüğüm çocuk değil mi ? Hep beraber büyük bir aile olurduk.
Ama ister istemez güldüm nereden akıllarına gelmiş bu soru ?
Hayalinizi süsleyen bir yerde bir hafta tam porsiyon, harika bir tatil için uçan bir kelebeği yakalayıp, ayaklarınız ve kanatlarını koparır mıydınız?

Bu soruyu anlayamadım, neden tatile gitmek için kelebek öldüreyim de ? ( Yine nereden akıllarına gelmiş bu soru ?)


Bir yemeğe davetlisiniz ve önünüze tanımadığınız bir yemek konuyor. Tuhaf haline ve pek iştah açıcı görünmemesine rağmen tadına bakar mısınız?

Yani biraz yerim görgü kuralı gereği. Deyse ayıp olur ! ( Annem öyle dedi :D )

Sevdiğiniz biri için yalancı şahitlik yapar mıydınız? Örneğin bir yayaya çarptığında, direksiyonda dalga geçtiğine rağmen, çok dikkatli kullandığını söyler miydiniz? (anne, baba, eş, sevgili)

Açıkçası o anki psikolojim zaten sevdiğim kişinin haklı olduğunu düşündürecektir. Bu yüzden tam yalan olmaz galiba ama yaparım galiba.Yetişme tarzınızda değişiklik yapma imkanınız olsa ne değiştirirdiniz?


Çok şükür ailem beni çok iyi yetiştirmiş ama belki şu çenemi kapatmama biraz daha yoğunlaşsalarmış, olurmuş :D

Eviniz ve içindeki eşyalarınız yanıyor. Ailenizi, kendinizi ve köpeğinizi kurtardıktan sonra bir kez daha içeri girme şansınız var. Ne kurtarırsınız?

O an gözüm ne görüyorsa :D Başta telefonum, bilgisayarım ve cüzdanım olur galiba. Daha büyük bir felakete sebep olacak, patlamaya meyilli  tüp tarzı bir şey varsa onu çıkartırdım.


Yarın sabah başka birinin kimliğinde uyanma olasılığınız olsa, bunu değerlendirir miydiniz? Kimi seçerdiniz? 

Aslında kendi hayatımdan gayet de memnunum ama şöyle yapalım, ben kendim olayım ama Myungsoo'nun karısı olarak uyanayım, nasıl ? Tamam tamam ben yine iğrenç fangirle bağladım :D

Bu mimi de bitirdik çok şükür, alıma özel mimlemek istediğim biri gelmiyor nedense : ) Bu yüzden bu yazıyı okuyan sen, evet sen mimlendin lütfen çekinmeden bu mimi yap ! Blogun yoksa yorum kısmına da yazabilirsin !


Tekraren Bulanık Beyin'e çok teşekkür ediyorum ve yazımı bitiriyorum : )


Arife geceniz ve bayramınız mübarek olsun : )

22 Eylül 2015 Salı

MİM : Blogger LifeYine bir mim !! Sevgili Bonghwang beni mimlemiş sağ olsun : ) Onun bloguna da bakmadan geçmeyin gerçekten yazılarını severek takip ediyorum. Ve ona çok teşekkür ediyorum :D

Şimdi gelelim mime :


Blogger denince aklınıza gelen 3 şey ?

Okuyucularım, kendim, blogum.

Kişisel blogları mı yoksa gezi, güzellik, moda bloglarını mı tercih 
ediyorsunuz?

Aslında hepsini severek okuyorum desem : ) Yeri geliyor kişisel blogları okuyorum, yeri geliyor moda blogları.. Yani hepsi benim için aynı kefede.

Blogger olmanızda etkili olan üç şey nedir?

* İçimdekileri birileri ile paylaşma ihtiyacı.
* Merak
Özentilik

Örnek aldığınız bir blogger var mı?

Genellikle okuduğum bütün blogları kendime örnek alarak okurum : ) Mesela bu mimin bana paslayan arkadaş da bunlardan biri :D (Aslında özellikle Hilal var diyebilirdim ama artık yok :(  Yazımı umarım okur o da çok değer verdiğim bloggerlardandı.)

Şuan ki mesleğin nedir veya hangi mesleği seçeceksin?

Öğretmen Eveet bir mimin daha sonun gelmiş bulunuyorum umarım beğenmişsinizdir. 
Ben kimleri mimledim :

Bu mimi yapmayıp da okuyan sen ! Seni mimledim !

Sonra :

-Sevdanın zillisi
-Kahveyanı kitap
-Rakunseverin Yeri


20 Eylül 2015 Pazar

She Was Pretty
Yeni bir dizi izlemeyeli baya olmuştu..derken bir anda bu dizinin tanıtımını gördüm. Baş rollerimizi yakın geçmişte kill me heal me dizinde izlemiştik. Her ne kadar diğer dizide adam çok dramatik bir şekilde 2.erkek tabirini verdiğimiz rolü oynasa da bu dizi de kaptı kızı diyebilirim.Dizi daha taptaze 2 bölümcüğü yayınlandı sadece ama ben çok sevdim. Konusuna gelecek olursam;  Kim Hye Jin küçükken zengin bir ailenin güzel mi güzel kızı. Bir gün evlerinin yanına yeni birileri taşınır ve o evin çocuğu da bununla aynı yaşta tombul çirkin, insanlarla iletişimi zayıf bir çocuk, Ji Sung Joon.
 Sung Joon, Hye Jin 'nin dikkatini çeker ve onunla arkadaş olurlar ancak bir süre sonra Sung Joon ve ailesi taşınırlar ve kızın ailesi, kısa süre içinde iflas eder ve bu şekilde iletişimleri tamamen kesilmiş olur. İkisi de büyür ancak kız büyüdükçe güzelliğini kaybeder, iş bulamayarak rezil bir hayat yaşar.
SungJoon ise tam tersine yakışıklı havalı bir erkek olmuştur. ( Anlayacağınız sıkça karşılaştığımız bir klişe) Sung Joon, Hye Jin'nın mail adresini bulur ve ona buluşmayı teklif eder. Hye Jin ise ilk aşkı ile buluşacağı için heyecanlanır . Ve buluşmaya gider ancak ne görsün adam yakışıklı zayıf biri ve bunu tanımayıp yanında ki güzel kızın yanına gidince de kız oradan kaçar. Ve onun yerine gitmesi için çok güzel ve başarılı olan en yakın arkadaşını gönderir.  Arkadaşı  adama gerçekten aşık olacak mı ? Adam kızın kim olduğunu öğrenecek mi ? İkinci erkek olucak mı ? ( Bahsetmedim ama 2.adamın karakteri çok güzel) Hep birlikte izleyip görücez...
Yaaa işte durum böyle ama dizi güzel ilerliyor daha olaylar olaylar ama söylemiycem yeterince 1. bölümün tamamını anlattığımı düşünüyorum :D

Ranao' nun blogundan çaldığım, her izledikçe yorum yapma olayı bu dizi için geçerli olabilir, takipte kalın :DBenimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın