3 Ekim 2015 Cumartesi

Kore'den Gelen Paketim !!! [ ( Yabancı Arkadaş Bulmak # 2) _ Ben ne gönderdim?_ ]
Merhabaa !! Günlerdir beklediğim sizinde benimle birlikte beklediğiniz paketim bu gün elime ulaştı.
Size şurada ki yazımda nasıl arkadaş bulabileceğinizi ve benim şu anda arkadaşımla mektuplaşma evresinde olduğumuzu anlatmıştım. Bayram arifesinde ikimiz de hediyelerimizi hazırlayıp göndermeye söz verdik ve gönderdik. Bana 5-6 gün içinde geleceğini söyleyerek makbuzunun resmini gönderdi. Makbuzunu görünce şok yaşadım çünkü gerçekten pahalı bir fiyata yollamış, aslında 200 gram şey ama hızlı kargo ile yollayınca sonuç böyle oldu galiba :D (Benim ne, nasıl , kaça gönderdiğimi birazdan yazacağım )


Öncelikle benim ne gönderdiğime bakalım :
Paketim ve mektubum üstte görmüş olduğunuz gibi. -Poşetimi özel seçtim-
Benden bol miktarda çikolata istedi  bende en sevdiklerimden aldım -şimdi bakınca çok mu ucuza kaçmışım-  Zeytin yağlı kremleri merak ettiğini onlarda olmadığını söylemişti benimde aklıma Dalan'nın kremi geldi her ne kadar doğal zeytin yağı içerikli olmasa da idare eder ; )  Bayrağımızın simgesi olan ay-yıldızlı bileklikten hem ona hem kendime hemde arkadaşıma aldım. Bir anahtarlık ve bir de Mevlana biblosu gönderdim - Üstüne de Mevlana'nın  sözlerini yazdım . Konyalı olup da bunu göndermemek ayıp olurdu.
 Hepsini yaklaşık 17 liraya gönderdim, 20-30 günde gidecek. (Bu yüzden biraz utandım )Sıra geldi onun hediyelerine :

5-6 gün dedi ama bana gelmesi 10-12 günü buldu. Sabah ailecek kahvaltımızı yaparken bir anda güvenlikten aradılar 'adınıza yurt dışından bir kargo var' dediler. Beklemiyordum aslında, bir ayı filan bulur diye düşünüyordum. Bu arada kuzenim ve kızları -ikizler-  da  o sabah bizdelerdi. Onlar ayrı bir heyecanlanır, annem ayrı, ben ayrı :D Ben paketin fotoğrafını çekicem diye uğraşıyorum, onlar içini açıp bakıcaz diye ; ) Annem benden daha bi heyecanlıydı, hiç gelmeyeceğini düşünüyordu :)

Neyse efendim biz paketi açtık ama açıncaya kadar ne çektik hiç sormayın. Öyle bir paketlemişler ki mümkün değil açamadık, bir saat onu açmaya uğraştık :D
Paketi açtığımız da içinden çıkanlar bunlardı.

Dört sayfa mektup yazmış : ) Ne gönderdiği hakkında bilgilerle birlikte özel bir kaç bir şey de yazmış :)
Bu torba Kore de şans torbası olarak geçiyormuş. Ve annemin favorisi oldu bana ver ilaçlarımı koyarım dedi :D 


Torbanın içinden ters çekmiş olduğum testerlar çıktı. At yağı yazıyor birinin üstünde ama ne bilmiyorum. Biri beyazlatıcı kremmiş süt gibiyim tamamen hortlak olayım çıkıyım diye yollamış heralde dedim. Ancak babam bir anda el koydu - evet babam- Sana veriyim mi dedim, ciddiye alıp dolabına koydu :D  

Bu da bana özellikle göndermek istediği lipsitick.

Aslında rengi nar çiçeği tonlarında ama fotoğraf da böyle çıktı.
Bu da Kore de çocukların bayıla bayıla yaptıkları şans yıldızlılarıymış.  Ben origamiyi sevdiğimi söyleyince böyle bir şey yollamış :)


İkili siticker yollamış.Bunu en başta çay sandım ama kurabiye çıktı :D Pirinçten yapılan ve içinde domuz yağı olmayan bir kurabiye. Ona domuz ürünlerini ve yağını kullanmadığımızı söyleyince büyük bir duyarlılıkla aramış.Ve son olarak bu torbası ile takım aynayı yollamış : ) Bu ayna çok hoşuma gitti favorim oldu :DSoyean' a buradan çok teşekkür ediyorum : )

Siz ne düşünüyorsunuz ? Hediyelerim güzel mi ?


Benimle yorumlarınızı ve isteklerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve isteklerinizi paylaşın