3 Ağustos 2016 Çarşamba

Squad 38 / 38 Task Force

- Siz hiç dolandırıldınız mı ?
- Başıma gelmez salak mıyım ben mi diyorsunuz ? Sadece saf insanlar mı dolandırılabilir ? Cevabınız evet ise bu diziye bir göz atmanızı öneririm çünkü hiç bir şey sandığınız kadar basit değil...

Merhabalar efendim, bu gün gelmiş geçmiş en iyi senaryoya sahip dizi tanıtımı ile karşınızdayım :) "Ben böyle dizi görmedim, mutlaka izleyin " bu cümleyi benden duymaya birazcık alışık olabilirsiniz. ( Hoş, çok çok beğendim çoğu diziyi sizinle paylaşamadığım gerçeği de var tabii ama bunlar en kısa sürede sizinle toplu bir yazı halinde paylaşılacak :D )
 Seo In Guk en son Remember me (hello monster) dizisi ile karşımıza çıktı ve gönülleri fethetti. Kendi de polisiye-suç dizilerini sevmiş olsa gerek ki yeni dizisini benzer konuda seçmiş.
Baek Seung ll adında devletin, kaçırılan vergilerini toplamak için çalışan bir vergi memuru vardır. Ancak bu vergi memuru işinde çok da başarılı değildir çünkü vergi toplamaya çalıştığı insanlar oldukça güçlü insanlardır. Parası olanın gücü olduğunu ve sadece fakir insanların vergi ödemesi gerektiğini savunan, devletin için de adamları olduğu için yasal boşlukları kullanan bu insanları yenmek hiç kolay değildir.
Hayatı itile kakıla, eziklenerek geçen Beak Seung ll' in karşısına bir gün bir dolandırıcı çıkar ve her şey değişir... Dolandırıcımız Seo In Guk burada devreye girer ve bir çete oluşturur. Vergileri, vergi kaçıran insanları dolandırarak toplamaya başlarlar ve işler eğlenceli bir hal alır. Ama altında yatan çok başka gizemler vardır.Diziyi izlerken bir dolandırıcının ne denli ileri gidebildiğini, her şeyini ne kadar planlı programlı yaptığını görüp şaşkınlıktan ağzınız açık kaldığı, insanların zafiyetlerinin kandırılmalarının tek sebebi olduğunu da gördüğünüz sayısız ders çıkaracağınız güzel bir dizi..  Aslında bu dizinin ilk iki bölümünü ilk yayınlandığı zaman öylesine izlemiştim ancak o kadar sıkıcı geldi ki bu ne ya bu adam niye bu dizide oynamayı kabul etmiş falan diyerek diziyi bıraktım ancak bir süre sonra o kadar güzel yorumlar okudum ki var bu dizide bir şeyler diyerek tekrar başladım. Bir iki bölüm daha izledikten sonra ne kadar başarılı bir dizi olduğunu anlamış oldum.
Senaristin zekasına hayran kaldım,  hiç ummadığınız bir anda sizi öyle şaşırtıyor ki her bölümü özenle, çok düşünülmüş mantık ve akıl çerçevesinde yazılmış -tekrar söylüyorum sizi gerçekten şoke eden bir senaryo, yönetmene de ayrı bayıldım. Onun dışında oyunculara söyleyecek söz bulamıyorum zaten , senaryonun hakkını vermişler gerçekten. ( Seo In Guk der susarım)
         
                      

Yukarıda görmüş olduğunuz bu amcayı da çok seveceksiniz. Başta sıkıcı bir rol gibi gelse ve benim diziyi bırakmama sebebiyet verse de  bir diğer baş rolümüz olan bu adamdan gerçekten çok etkilendiğimi söylemeden geçemeyeceğim.

Küçük Görsel


Adaleti savunarak, farklı şeylere dikkat çekerken çok çok eğlendiren bir yapım olmuş. Özellikle dolandırdıkları kişilerin yanına gidip" hahaha seni dolandırdık ne yapacaksın bizim suçlu olduğumuzu da ispatlayamazsın, bu dolandırıcılık çok eğlenceli" deyip havalı havalı gittikleri zaman benim bile dolandırıcı olasım geldi :D

Hiç düşünmeden izleyin derim, ilk bölümleri size de sıkıcı gelirse sabredin güzel bölümler yakındadır :D

Hoşçakalın, sevgiler..7 yorum:

 1. İzlemeyi düşündüğüm dizilerden ama çok fazla dizi var yetişemiyorum :)) Ellerine sağlık ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ay evet bu sıralar acayip bir şekilde bir sürü iyi dizi var bende yetişemiyorum :) Ama buna bir bak derim :))

   Sil
 2. Ooooo mutlaka izle diyorsan heemeeeeen başlıyoruuuum :)

  YanıtlaSil
 3. blog keşif etkinliğinden sizi takip ediyorum ben de bloğuma beklerim
  http://guzelvekulturluyum.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 4. Aynı yönetmen ve senaristin elinden çıkmış Bad Guys dizisini izlemeni öneririm :)

  YanıtlaSil
 5. Ay evet inşallah onu da izleyeceğim çok merak ediyorum. (Geç yanıt için kusura bakma lütfen)

  YanıtlaSil

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın