5 Şubat 2016 Cuma

MOORİM SCHOOL / Dizi Tanıtımı


  Merhabalar efendim ! Muhteşem geri dönüşümü gerçekleştiriyorum :D Biliyorum biliyorum çok boşaldım bu yüzden sizlerden özür diliyorum ama elden ne gelir :( Çok yoğun olmamla birlikte birazcık tembelliğim sayesinde uzun süre ara vermek zorunda kalsam sonunda buradayım mühim olan bu değil mi ? Bu meşguliyetimin arasında biraz kaçamak yaparak araya bir dizi sıkıştırdım ve bu gün sizlerle bu güzel diziyi paylaşacağım.

  Moorim School adında bir okul (üniversite) var, dizide ismini buradan alıyor zaten. Bir okul düşünün. Okulda normal bir üniversite eğitimi verilmiyor. Dövüş sanatlarının yanında size hayatı öğretiyor. Okulda hiç bir şey hazır olarak size sunulmuyor. Yattığınız odanın temizliği, tuvaletlerin temizliğinden tutunda yiyeceğiniz yemeğe kadar her şeyi siz yapıyorsunuz tabi bu yaptığınız işlerde öğreniminizin bir parçası, yeri geliyor bunlardan not bile alıyorsunuz. Okul böyle olur da herkes girebilir mi ? Tabii ki hayır. Okul dışarıdan insanlara bile gözükmüyor. Evet, işin iyice garipleştiği yere geldik.

                                                 

Yoon Shi Woo adında bir idol var. Bu çocuğu To the Beautiful You dizisini izleyenler hemen hatırlayacaktır. O zamandan beri çok severim kendisini. Dizide bir idolü canlandırıyor. Bir idol ama kendi ile ilgili sorunları yüzünden çevrisinde hiç kimse yok. Kulağındaki problem onu Moorim School'a sürüklüyor.
   

Açıkçası ben saçlarını ve oyunculuğunu çok sevdim. :D Başrol deki kız ile olan ilişkileri olsun genel olarak tavırları olsun çok beğendim. Hayalimde ki erkek rolünü oynamış sanki     -  
                       

                                           

      Shim Soon Duk  kör olan babasına bakmakla yükümlü bu yüzden gecesini gündüzünü part-time işlere harcayarak geçiriyor. (Bir Kore dizisi klasiği..) Üniversiteye harcayacak parası olmadığı için de çareyi moorim school' a gitmekte buluyor.
  Kızın  genel olarak kişiliği klasik kore dizilerindeki kızlara benziyor. (Cesur ama kırılgan) Genellikle diziyi izleyenler şu an için -(dizi henüz bitmedi) ikinci erkek olan Wang Chi Ang karakterinin taraftarı olanlar kızı pek sevmemişler. İtici ve çirkin bulmuşlar. Ama bence kesinlikle öyle değil. Sevimli ve güzel bir yüzü var ve oyunculuğunu da beğendim. Bilirsiniz ki -Infınıte hariç- yorumlarımı tarafsız yaparım. :D Ve bu kız benden geçer notu aldı.              

                                             

  Wang Chi Ang, annesi babasının metresi. (Ne kadar saçma bir cümle oldu. ) Babasıyla Çin de yaşamasına rağmen annesi Kore de yaşıyor. Ve görüşmelerine izin verilmiyor. Çin de çok büyük bir şirkete sahipler. Acayip zenginler yani. Hal böyle olunca da Wang Chi Ang şımarık bir çocuk olarak büyüyor. Aslında böyle olmasa da kişiliğini dışarıya bu şekilde yansıtıyor. Annesini de Çin'e götürmek için  babası ile bir anlaşma yapıyor.Anlaşmaları ve  Shim Soon Duk ile tanışması onu Moorim School'a sürüklüyor.

 


VIXX grubunda idolmüş zaten. VIXX grubunun Error şarkısına bir ara fena taksam da üyelerinin kim olduğunu bilmiyordum.Ancak adam gerçekten yakışıklı (Maşallah). Dizide de şımarık gibi görünse de çok şefkatli ve sevimli bir karekteri canlandırmış.Ariel diye başrol kızın peşinde dolaşması filan da çok sempatik geldi. Oyunculuğunu gerçekten beğendim.

                                                       


Okulun dekanın kızı. Doğduğundan beri okuldan çıkmamış. Ama kendi ile ilgili bilmedikleri var. Sert görünümünün yanında yumuşacık bir kalbi var.Bu kızı da tuttum. Kız ikinci kız rolünde gibi görünse de öyle değil bence Yoon Shi Woo ile kardeş çıkacaklar. Ve ileride Wang Chi Ang 'a aşık olacağını düşünüyorum. Oppa oppa diye gezişi filan çok komikti. Umarım tahminlerim tutar.


Başrol çifti çok uyumlu bence aralarında ki bağlantıyı güzel kurmuşlar çok sevdim .

 

Onun haricinde genel olarak oyuncular arasında enerji çok güzel. Kısa kısa diğer öğrencilere de değinmeleri ayrı bir espri katmış. Ve bunu sıkmadan yapabilmişler.Dizide gizliden gizliye entrikalar dönüyor.  Şu anda dizi beni sardı ama bu olayları nasıl bağlayacaklarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. :D  İzleyip göreceğiz. Ama bir şans verip izlerseniz beğeneceğinizi düşünüyorum.
Benden bu kadar diyip yazımı sonlandırıyorum. Sonunda bitirdim :D  Bu yazının başlığını 1 ay önce atmış bulunmaktayım. Lütfen bana çok kızmayın O.O

İzlediyseniz sizin görüşleriniz neler ? Benimle aşşağı da sohbet etmeyi unutmayın hepinizi çok özledim!
SEVGİLER ...

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve istelerinizi paylaşın