9 Şubat 2016 Salı

MİM...Hayellerimin Ülkesi Kore

Merhabalar efendim ! İki yazımın arası ilk defa bu kadar az oldu galiba :D  Neyse bu gün burada olmamın sebebi sevgili Kore Fenomeni'nin beni mimlemesi :) Aslında beni bir yıl önce mimlesede -bu iğrenç espriyi yaptım,hem de çok yersiz bir şekilde- henüz yapma fırsatını buldum. Bunun için Kore Fenomeninden özür diliyorum.  Erteleye erteleye ancak yapabildim. Zaten bu mimi yapmayan bir ben kalmışım herhalde :D 

Neyse mim beni tanımanıza vesile olacaktır diye düşünüyorum umarım beğenirsiniz :Dİlk izlediğiniz Kore dizisi/dizi hakkındaki yorumlarınız?


İlk izlediğim Kore dizisi Saraydaki Mücevher isimli tarihi bir diziydi. Açıkçası o zamanlar bunun bir Kore dizisi bile olduğunu bilmiyordum. Saf saf izliyordum.  Ama gerçekten çok beğeniyordum. Aslında en başta ablam izliyordu ve onun izlemesine babamla birlikte çan çin çon diye dalga geçiyorduk. Sonra bende bir bakayım dedim ve izledim, gerisi malum zaten. 
 TRT sağ olsun belkide bir çok insanın Kore ile tanışmasının TRT ile bağlantısı var. O zamanlar okuldan tam geldiğim zaman çıkıyordu galiba saniyesi saniyesine açıp izliyordum. Ve bu şekilde başka dizilere de devam ettim. - ek bilgi- 

                    

                                   


İlk oppanız, unniniz?

  Belki birçok kişi gibi benimde ilk oppam Lee Min Ho  -doğrusu ben hiç bir zaman oppa, oppam demesem de ilk göz ağrım gibi bir şey- oppa kavramını ilk öğrendiğim vakitlerde, ne kadar yakışıklı geliyordu o zamanlar. Şimdi bakıyorum da o kadar da değilsin :D Minozlar beni taşlayacak :D Han Hyo Joo  da ilk unnim diyebilirim. Aslında arada çok bir yaş farkı yok ama büyük büyüktür değil mi ? Bu kadına bayılıyorum. Gerçekten çok güzel.  Hatta bana göre Kore'nin en güzel kadını gibi :D Gerçekten seviyorum.OST'sini en beğendiğiniz dizi?
Bu soru bir kere herkesi zorlar. Benim hep en son izlediğim dizinin OST'sini  en çok beğendiğim OST olur.:D
Ama  illa bir tane seçeceksem its okay its love derim.  Çünkü bütün ama bütün içinde geçen her türlü müziği çok sevmiş, telefonuma bile indirmiştim.Oyunculuğunu beğendiğiniz Koreli aktör ve aktrisler?

                           Jung Kyung Ho 

                         So Ji Sub
                      Lee Seung Gi      Jang Geun Suk


      Jo Jung Seok      Park Bo Young ( bu kadın çok iyi)    Jung Eun Ji

            Shin Min AhDaha yazacaktım da  dua edin üşendim :D


En son izlediğiniz Kore dizisi?


Moorim School (Tanıtım için buraya)


İlk izlediğiniz tarihi dizi?
İlk izlediğim dizi zaten tarihi dizi : )

Ne kadar süredir Kore dizisi izliyorsunuz, bu süre 
zarfında kaç dizi devirdiniz? Aklınıza ilk gelen izlenmeli 
dediğiniz dizi?


2008 de izlemeye başlasam da ara verdim ve... 6-7 yıl ?... bilmiyorum. 100 aşkın herhalde :D  Reply serisi, bir an bu geldi aklıma : )
Hangi dizi karakterine tekme tokat dalmak istediniz?
     Şu kıza çok gıcık oluştum. Normalde dizide ki kötü karakterleri de severim ama bu kıza ayrı bir kin besledim :D  ( Türkiye de olsaydı cuma çıkışı taşlarlardı :D )

       Bu adama da çok gıcık olmuştum,pislik :D
Sıkıldığınız diziler?

İzlediğim çoğu dramdan sıkılırım.  Secret Love, Nice Guy,  Blood.. aklıma gelenler bunlar.


Dizi müzikleri hariç ilk dinlediğiniz şarkı?
Valla hiç hatırlamıyorum desem. Önüme gelir dinlerim. Ama şimdi aklıma şey geldi.. CN Blue .Love Girl adında bir şarkı, klibi çok hoşuma gitmişti. Bu yüzden onu seçtim ama emin değilim :D 

Sevmediğiniz unni ve oppalar?

Kim Hyun Joong belki şaşırdınız ama kendisini pek sevmem. O da beni seve seve ölüyordu zaten :D 
Onun haricinde şu anda hatırlamıyorum. 


Korece - Japonca - Çince?
Hepsi önemli tabii. Ben üçünü de öğrenmek istiyorum :D

Kimleri mimledim :

Sevgili arkadaşım:  Şule 
Yeni tanıştığım : Şevval 
 Ve de :Mrs Soda 

Bu arkadaşlara paslıyorum :D

Yapmayıp da yapmak isteyen olursa her türlü veririm. İsterseniz yorum kısmına da yapmak bedava :DBenimle yorumlarınızı ve isteklerinizi paylaşın

Benimle yorumlarınızı ve isteklerinizi paylaşın